Iedere eerste zondag van de maand vindt in de zolderkerk een katholieke misviering plaats, zelfs in de moeilijke periode waarin we nu verkeren. Iedereen is van harte welkom.
In verband met het coronavirus is het nodig om een reservering te maken door u aan te melden bij dhr. Smeenk: cgtsmeenk@gmail.com.
Er worden maximaal 30 plaatsen aangeboden volgens de landelijke richtlijnen voor uw en voor onze veiligheid.

SOLDERMISSEN 2020
De reguliere Soldermissen starten om 11.00 en deuren van het museum openen om 10.30.
6 september4 oktober- 1 november
- 6 december
- 24 december 20:00/22:00
HET ONTSTAAN VAN DE MISSEN
Vanaf het eind van de 17e eeuw tot de opening van de nieuwe sint Nicolaas kerk in 1887 werden in Ons’Lieve Heer op Solder missen gehouden, gehuwd, gedoopt en gerouwd. Een jaar later kreeg de Zolderkerk een nieuwe bestemming als museum. Sinds 1951 vinden in de kapel weer regelmatig kerkdiensten plaats voor kunstenaars. Katholieke kunstenaars zoals glazeniers, kunstschilders, beeldhouwers, musici en schrijvers vonden hier hun spiritueel onderdak. Geleidelijk aan werd deze doelgroep vervangen door mensen die zich door het historische gebouw, de professionele muziek en verkondiging aangesproken voelden. Zo wordt, uitgezonderd in de zomermaanden, in dit museum op elke eerste zondag van de maand en met kerstmis de oorspronkelijke bestemming van dit museum met liefde gekoesterd.